
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NKN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 120 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NKN7WSJR-73-0R12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 56 OHM 10W 5% AXIAL
RES 72M OHM 5% 6W AXIAL
RES 330 OHM 5% 5W RADIAL
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
RES 0.12 OHM 7W 5% AXIAL
TERM BLK 19P SIDE ENTRY 5MM PCB