
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TAH |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 5.6 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | TO-220-2 |
| Supplier Device Package: | TO-220 |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.52mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TAH20P5R60J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 250K OHM 1% 2W AXIAL
RES WIREWOUND 1.0K OHM 7W
RES 330 OHM 3W 10% AXIAL
RES 5.6 OHM 5% 20W TO220-2
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.81MM