
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ROX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 1 GOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 180°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 1.550" L (7.87mm x 39.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ROX1501G00FNLB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1M OHM 10% 6W AXIAL
RES 1G OHM 1% 2W AXIAL
RES 1.6 OHM 1/4W 5% AXIAL
RES 1G OHM 1% 5W AXIAL
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0603
OSC XO 475MHZ 3.3V LVDS