
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 180 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1.2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.540" L (3.56mm x 13.72mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RNX050180KJNLB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 47 OHM 5% 70W TO247-3
RES 1K OHM 20W 5% TO220
RES 150 OHM 5% 5W RADIAL
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 180K OHM 5% 1.2W AXIAL
CAP ALUM 220UF 200V SNAP