
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 681 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RNX075681KFKR8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 9.1 OHM 15W 5% AXIAL
RES 3.9K OHM 1% 4W AXIAL
RES 499K OHM 1% 6W AXIAL
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ HCSL
RES 681K OHM 1% 2W AXIAL
XTAL OSC VCTCXO 149.8750MHZ LVDS
SENSOR PROX INDUCTIVE 5MM CYL 2M