
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 6.2 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of CF14JT6R20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 350 OHM 1% 5W AXIAL
RES 4.99M OHM 5% 6W AXIAL
RES 2K OHM 5% 5W RADIAL
RES 6.2 OHM 1/4W 5% AXIAL
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
RES 22.6 OHM 1% 1/8W 1206
POTENTIOMETER