
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LSR37 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 2.2 kOhms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | -600/ +200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LSR3700002201KR500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 75 OHM 5% 3W RADIAL
RES 750M OHM 5% 5W RADIAL
RES 750 OHM 3W 10% AXIAL
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 2.2K OHM 1/2W 10% AXIAL
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX