
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 7 MOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RNX0757M00FNWF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 22 OHM 2W 10% AXIAL
RES 82 OHM 1W 1% AXIAL
RES 47.5M OHM 1% 1.2W AXIAL
CAP CER 5600PF 630V C0G/NP0 2225
CAP TOUCH SCRN 10.1"" 1920*1200
RES 7M OHM 1% 2W AXIAL
IGBT 1200V 95A 375W ISOPLUS247