
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERDS1 |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 200 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | -150/ -350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ERD-S1TJ201V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL
RES MSR-3 0.08 OHM 5% RADIAL
RES 910K OHM 1/4W 5% CF MINI
THUMBWHEEL POT 1K OHM 0.5W SIDE
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 25W
CONN STRAIN RELIEF BLACK