
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FKN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 150 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FKN7WSFR-91-0R15 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 470 OHM 1/4W 5% AXIAL
RES 39 OHM 5W 5% RADIAL
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 0.15 OHM 7W 1% AXIAL
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
CBL SPRT J-HOOK BLK CEILING MNT