
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 3.9 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 4W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 1.540" L (3.56mm x 39.12mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RNX1503K90FKR6N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 200K OHM 1% 5W AXIAL
RES 1.6M OHM 1% 1.2W AXIAL
RES 43 OHM 7W 5% RADIAL
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVPECL
IC ADC 14BIT PIPELINED 48LFCSP
RES 3.9K OHM 1% 4W AXIAL