RNX100100KFKEE
Description
RES 100K OHM 1% 2.5W AXIAL
DataSheet
RNX100100KFKEE PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2.5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 1.040" L (3.56mm x 26.42mm)