ROX20012M4FKLBS
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 12.4M OHM 1% 6W AXIAL
DataSheet
ROX20012M4FKLBS PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:12.4 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):6W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 2.050" L (7.87mm x 52.07mm)