
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ROX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 1.5 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 6W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 2.050" L (7.87mm x 52.07mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ROX2001M50JKEL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 15 OHM 5% 10W RADIAL
RES 10G OHM 2% 5W AXIAL
RES 10M OHM 5% 1.2W AXIAL
RES 10K OHM 1/4W .5% AXIAL
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 8.0000MHZ CMOS SMD
RES 1.5M OHM 5% 6W AXIAL