
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RWM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 390 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±75ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.472" L (5.50mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RWM04103900JR15E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.6M OHM 1% 1.2W AXIAL
RES 2.2K OHM 2% 2.5W AXIAL
RES 300M OHM 5% 1.2W AXIAL
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0402
MINI50 SLD RCPT ASSLY CPA 2X8 BL
RES WIREWOUND 390 OHM 3W
CAP CER 2.4PF 25V T2H 0201