CPCF056K200KE66
Description
RES 6.2K OHM 5W 10% RADIAL
DataSheet
CPCF056K200KE66 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:6.2 kOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)