CP00032R700JE66
Description
RES 2.7 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
CP00032R700JE66 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Resistance:2.7 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)