
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPCC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.003" (25.48mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CPCC0515R00KE66 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 200M OHM 1% 6W AXIAL
RES 330 OHM 1W 10% AXIAL
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
RES 15 OHM 5W 10% RADIAL
GW SBLMA1.EM-HQHS-A131-L1N2-65-R18-XX
LED DURIS S 2 WHITE SMD