
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NKN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of NKN1WSFR-52-1R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 300 OHM 1/2W 5% AXIAL
RES 6M OHM 1% 2.5W AXIAL
RES 1.8M OHM 1/2W 1% AXIAL
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
MEMS OSC XO 67.3920MHZ HCMOS
IC DAC 12BIT V-OUT 16TSSOP
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL