
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FKN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 330 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FKN2WSFR-73-0R33 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 100M OHM 1% 2.5W AXIAL
RES 180 OHM 1/4W .05% AXIAL
RES 40.2K OHM 1% 2W AXIAL
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
RES 0.33 OHM 2W 1% AXIAL
CONN UMC