
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPCC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 24 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984" (24.99mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CPCC0324R00JE66 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1M OHM 10% 6W AXIAL
RES 820 OHM 5% 3W AXIAL
RES 3.5M OHM 5% 2W AXIAL
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
RF SHIELD 4.25" X 4.25" T/H
RES 24 OHM 3W 5% RADIAL