
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WS |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 33 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of WS3A33R0J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 20K OHM 1/2W 5% AXIAL
RES 15 OHM 10W 10% AXIAL
RES 2M OHM 1% 1.2W AXIAL
RES 1.82 OHM 1W 1% AXIAL
CAP FILM 0.033UF 5% 16VDC 1206
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL