ERL072K6100FKEB500
Description
ERL-07-500 2.61K 1% T-1 EB E3
DataSheet
ERL072K6100FKEB500 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.61 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)