RSF-25JR-52-270K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES METAL OXIDE 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
RSF-25JR-52-270K PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:270 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)