RSF1WSJT-PN13K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL
DataSheet
RSF1WSJT-PN13K PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:13 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)