
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RSF |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 360 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of RSF1WSJT-52-360K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 3W 1% AXIAL
ERC-55-600 78.7 1% T-2 EK E3
ERC-55-500 100 .5% T-2 EK E3
MOSFET N-CH 150V 21A 8TSDSON
RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD
TEF6688HN - LOW IF TUNER HIGH PE