
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 104 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2.4W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 0.694" L (3.56mm x 17.63mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of CA4060104R0JR36 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 3W 5% AXIAL
RES MF 1/4W 1% AXIAL
ERC-55-500 2.21K 1% T-9 EA E3
ERL-07 2.7K 2% T-1 RLR07C2701GM
AUDIO PIEZO IND 20-28V PNL MNT
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
RES 104 OHM 2.4W 5% AXIAL