ERL2041R200FKEK500
Description
ERL-20-500 41.2 1% T-1 EK E3
DataSheet
ERL2041R200FKEK500 PDF
Part Status:Active
Resistance:41.2 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)