
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQZ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.3 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial - 4 Leads |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 2.480" L x 0.492" W (63.00mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of SQZ20AJB-1R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-65 768K .1% T-9 RNC65J7683BR
SFERNICE FIXED RESISTORS
ERC-55 2.49K .5% T-9 RNC55J2491D
RES 1.5K OHM 5% 1W AXIAL
JUMPER-H1506TR/A3049S/H1504TR 6"
PTC RESET FUSE 16V 250MA 1206
RES 20W 5% TH