ERC55234R00BHEB500
Description
ERC-55-500 234 .1% T-2 EB E3
DataSheet
ERC55234R00BHEB500 PDF
Part Status:Active
Resistance:234 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)