
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNPV |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 390 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 4W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.669" L (5.50mm x 17.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PNP4WVJT-73-390R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-500 328K .5% T-9 EK E3
ERC-55-600 142K .5% T-2 EK E3
ERC-50 3.4K .1% T-9 RNC50J3401BR
RES 40.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
DC DC CONVERTER 12V -12V 60W
RES WW 4W 5% AXIAL
CAP END PWR LD/LDP/CD10 LGRY