
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CFR100, Neohm |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 150 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | 0/ -700ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of CFR100J150K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 2.55K .1% T-9 RNC55J2551B
RES MF 2W 0.1% AXIAL
ERC-55 787 1% T-2 RNC55H7870FS R
IC BUFFER NON-INVERT 3.6V 48SSOP
CONN PLG HSG FMALE 31POS INLINE
RES 150K OHM 1W 5% AXIAL
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS SMD