RC1/2474MTD
Description
RES 470K OHM 1/2W 20% AXIAL
DataSheet
RC1/2474MTD PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:470 kOhms
Tolerance:±20%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)