RSF5SSJT-73-1K6
Description
RES METAL OXIDE 5W 5% AXIAL
DataSheet
RSF5SSJT-73-1K6 PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:1.6 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)