
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNC90Y |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.65 kOhms |
| Tolerance: | ±0.01% |
| Power (Watts): | 0.6W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.336" (8.53mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of Y00891K65000TR23R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 5% 1/4W AXIAL
ERC-55-500 1.06M .1% T-9 EB E3
ERC-50 80.6K 1% T-9 RNC50J8062FS
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
RES 1.65K OHM 0.01% 0.6W RADIAL