
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RSF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 620 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of RSF2JT620R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1W 1% AXIAL
ERC-55-500 66.5K 1% T-2 EB E3
ERC-55-600 2.49M 1% T-1 EK E3
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/16W 0402
FIXED IND 680NH 3.5A 36 MOHM SMD
RES 620 OHM 2W 5% AXIAL
CONN HDR DIP MALE PIN 52POS GOLD