
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NSM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 2.2 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.043" (26.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of NSM500JB-2R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 4.3K OHM 10W 0.01% RADIAL
ERC-55-600 39.2K 1% T-9 EK E3
ERC-50 255K 1% T-9 RNC50J2553FS
FIXED IND 24.31UH 6.8A 20.2 MOHM
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ HCSL
RES WW 5W 5% TH
FIXED IND 150UH 200MA 2 OHM TH