
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VR68 |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 27 MOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 |
Current price of VR68000002705JAC00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-200 198K .5% T-2 RNC60H19
SFERNICE FIXED RESISTORS
RES MF 0.6W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 27 MOHM 1W 5% AXIAL
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD