CFR-50JT-52-180K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 5% 1/2W AXIAL
DataSheet
CFR-50JT-52-180K PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:180 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)