ERC55723K00BHEK600
Description
ERC-55-600 723K .1% T-2 EK E3
DataSheet
ERC55723K00BHEK600 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:723 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)