ERC55147R00FKEK500
Description
ERC-55-500 147 1% T-1 EK E3
DataSheet
ERC55147R00FKEK500 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:147 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)