FCR200JR-73-110K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
FCR200JR-73-110K PDF
Type Description
Series:FCR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:110 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:0/ -500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)