
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQZ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 68 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial - 4 Leads |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of SQZ10AJB-68K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
RES MF 1W 1% AXIAL
ERC-55-500 4.22K .1% T-2 EB E3
RES SMD 80.6 OHM 0.25% 1/8W 0805
TVS DIODE 75V 121V P600
RES 10W 5% TH
FIXED IND 47UH 200MA 4.7 OHM TH