ERL05130K00FKEK500
Description
ERL-05-500 130K 1% T-1 EK E3
DataSheet
ERL05130K00FKEK500 PDF
Type Description
Series:ERL
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:130 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)