TAH20P200RJE
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 200 OHM 5% 20W TO220-2
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
TAH20P200RJE PDF
Type Description
Series:TAH
Package:Tube
Part Status:Active
Resistance:200 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):20W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:TO-220-2
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.52mm)