CF1JA270R
Description
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
CF1JA270R PDF
Type Description
Series:CF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:270 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)