MFR200FRF52-24R3
Description
RES MF 2W 1% AXIAL
DataSheet
MFR200FRF52-24R3 PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:24.3 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)