RSF50SJR-52-6R2
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES METAL OXIDE 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
RSF50SJR-52-6R2 PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:6.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)