
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 17.8 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant, Weldable |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RNC60H1782FMB14 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-600 221 .5% T-2 EA E3
ERL-20-500 1.82K 1% T-1 EK E3
RES WW 2W 5% AXIAL
CAP CER 10PF 16V NP0 0603
ERC-55-200 17.8K 1% T-2 RNC60H17
ERC-70 200K 1% T-9 RNC70J2003FR
ERC-55-65 150K 1% T-2 RNC55H1503