SQP30AJB-8R2
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 30W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SQP30AJB-8R2 PDF
Type Description
Series:SQP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:8.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):30W
Composition:Wirewound
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.709" x 0.670" Rectangular x 3.031" L (18.00mm x 17.00mm x 77.00mm)